Korduma kippuvad küsimused

Oleme siin toonud välja vastused küsimustele, mida meie käest kõige enam on küsitud. Kui Sa siit oma küsimusele vastust ei leia, siis võta meiega julgesti ühendust!

Kas teie käest saab ka üksikuid taimi osta või müüte ainult projektide kaupa?

Taimekuller.ee tegeleb vaid suuremate hulgitellimuste ja projektimüügiga, üksikuid taimi või puid me ei müü. Küll saate meie kaudu tellida taimi näiteks loodava viljapuuaia või marjakasvatuse loomiseks, metsa uuendamiseks, maastikuehitusprojekti elluviimiseks, eramu terviklikuks haljastamiseks jne. Suurema ostu korral anna meile julgesti soovist teada ja vastame, kuidas aidata saame.

Eraisikutele soovitame väiksemate ostude ja üksikute taimede korral meie head koostööpartnerit taimeladu.ee ja nende e-poodi.

Kus asub teie taimla ja kuhu taimedele järgi saab tulla?

Taimekuller.ee eesmärk on võimalikult soodsate taimetarnete pakkumine ning seetõttu ei ole me endale loonud kulukat taimlat, kus taimi kasvatada. Eestis kasvatamine on kallis ja ebaefektiivne, mistõttu omame ligikaudu 200 partnerkasvatajat üle Euroopa, kelle juurest kiirete päringutega teile taime koju toome. Meie eeliseks on väga hea partnerite võrgustik, kiire hinnastamine ja transport. Oleme vajadusel võimelised hoidma taime ka enda platsidel, kuniks Teie objekt valmib ja taime tarnimiseks õige hetk on.

Füüsilist asukohta meie ettevõttel ei ole, taimed hinnastame alati tarnituna kliendile.  

Kas teie käest Eestis kasvatatud taime osta ei saagi?

Eestis praktiliselt puuduvad omamaise kasvatustsükliga haljastusmaterjali tootjad, enamus taimi ja puid tuuakse Eestisse sisse, istutatakse need ümber või hoitakse mõned kuud platsidel ja seejärel nimetatakse need Eestis kasvatatuks. Valdkonna spetsialistide hinnangul on umbes 95% Eestis müüdavatest taimedest ja puudest pärit Euroopa taimlatest ja puukoolidest. 

Euroopa suurtest puukoolidest ja taimlatest taimede toomine on siinkandis olnud populaarne juba sajandeid, valdav osa Tallinna suurematest haljasaladest on rajatud Saksamaa ja Peterburi puukoolide toodangule. Lisaks kõigele muule on suurtest puukoolidest taimi tuues kindel, et neid on reaalselt koolitatud, neile on tehtud korralik võrakujundus ja taimehooldus.

Kaua aega võtab taimede tarne, kui olen saanud teilt hinnapakkumise ja selle kinnitanud?

Kui oleme saatnud teile kehtiva hinnapakkumise, siis oleme taimed oma partnerite juures üldjuhul juba lühiajaliselt ära broneerinud. Teie pakkumise kinnitamise korral kinnitame oma tarne ja korraldame transpordi. Oleme suutnud esmaspäeval tellitud taimed kliendile neljapäeva õhtul objektile korraldada, kuid tavapäraselt on siiski keskmine tarneaeg 1-3 nädalat. Kindlasti tuleb arvestada ka erinevate puude puhul nende väljakaevamise ja ümberistutamise aegasid. Valdav osa suuremaid puid on tarnitavad vaid kevadperioodil ja sügisel.

Kas tellida saab aastaringselt?

Jah, loomulikult. Me oleme igapäevaselt taimekasvatuse ja taimede tarnimisega seotud meeskond ning oma päringu ja taimesoovi saate esitada igal ajal. Talvisel perioodil tehtud päringute puhul jääb tarnimine kevadesse vegetatsiooniperioodi algusesse. Suve keskel tellitud taimede korral lähtume alati personaalsest vajadusest, kuid teatud juhtudel on mõistlik korraldada  tarne alles sügisel, kui taimede ümberistutamine on taimedele endale turvalisem.

Mis on teie eelis Eesti puukoolide ees?

Eelkõige on meie eeliseks värske taim, mis tuleb korralikult kasvatatuna ja hooldatuna mõnest Euroopa suurest ja kvaliteetsest taimlast või puukoolist. Eesti puukoolide puhul on tihti taim toodud kevadel platsidele, kus see kehva kastmise ja hoolduse all ühe või mitu hooaega klienti ootab. Selline seismine tekitab taimes stressi ja langetab taime kvaliteeti, tekkivad keerdjuured, taim saab tüve- ja võrakahjustusi jne.  

SAADA OMA KÜSIMUS

12 + 11 =